Flat Preloader Icon

Firemní logo

Zapamatovatelné logo je reklamou samo o sobě

Dobré logo by mělo:

  • být originální
  • zapamatovatelné
  • ladit s filozofií značky
Ukázka log firem Křída a Vinohradská spisovna

Logo a vizuální identita pro sesterské firmy Křída (účetní firma) a Vinohradská spisovna (archivace dokumentů). 

Vhodný charakter loga se odvíjí od mnoha faktorů.

Typu odvětví, velikosti firmy, její historie. Vždy záleží, jak bude s logem nakládáno, jak bude reprodukováno, v jaké velikosti. Kapitolou sama pro sebe jsou podnikatelská hodnoty dané společnosti.

Stěžejní jsou také „oči zákazníků“. Jak budou vnímat logo oni? Co jim o značce, její filozofii sdělí? I skrze logo si lidé mohou a priori dělat názor například na cenovou dostupnost služby a sortimentu.

V rámci přípravné fáze vzniku loga proto pro klienta vyhotovuji podrobný dotazník. Umožní nám lépe definovat cíl spolupráce a kontrolovat, zda její průběžné výstupy míří správným směrem. 

Ukázka loga Uzlík Litvínov

Logo pro spolek Uzlík Litvínov. Uzlík podporuje integraci a rozvoj samostatnosti dospělých hendikepovaných. Jednou z hlavních aktivit je práce v dílně včetně prodeje rukodělných výrobků. 

Firemní identita

Konzistentní prezentaci firmy napomůže vytvoření kompletní firemní identity. V jejím rámci jsou definovány i další parametry prezentace značky:

  • Užití loga na různých barevných podkladech
  • Barevná paleta
  • Firemní písmo
  • Ukázkové vizualizace užití

Optimálním výstupem je shrnutí pravidel ve formě dokumentu – manuálu značky. Jednotná vizuální prezentace následně pomáhá lépe budovat pozici značky v povědomí veřejnosti a zákazníků.

Ukázka jednotné vizuální identity MY Litvínov a Vila Libuše - kombinace log

Identita obou spolků je založena na průsečíku původních barev a pouliční estetice stříkaných nápisů. Definovány jsou způsoby užití loga, barevná paleta, font písma.

Ukázky log a firemní identity

MY Litvínov a Libuše

 

Další loga

 

Poptávka ilustrace

Přemýšlíte o spolupráci? Napište mi prosím, jaké máte přání. Brzy se vám ozvu.