Flat Preloader Icon

Zaplotem.cz je hypotéční web založený na obchodování bez realitní kanceláře a bude vypadat tak, že bude komplet malovaný a v hlavičce bude krajinka s bannerem a menu s cedulkami.

Zhruba to jsem se dozvěděl, když se na mne obrátily investorky projektu. S tím, že se jim nelíbí dosavadní grafika a rády by zkusily mne.

Tak jsme společně naskočili do rozjetého vlaku a začali pracovat. Mřížkové modely jednotlivých stránek, skici grafiky, vzhled jednotlivých prvků, už aby to bylo. V dobrém smyslu jsem se bavil, že jsem to po dlouhé době já, kdo chce krotit epický rozsah kreslené grafiky. To aby forma nezvítězila nad obsahem, přeloženo nad přehledností a ovladatelností.

Návrh nám rostl pod rukama. Rychle jsme se shodli na barevnosti a stylu kresby. Mimochodem ten jsem zvolil odlišný než obvykle. Z principu zadání byly jednotlivé postavičky drobné, rozhodl jsem se tedy pro určitou schematičnost. Jednoduchost, hodně kruhových tvarů, žádné zbytečné detaily. Což plnilo účel.

Oříškem bylo najít vizuální spojení grafiky se jménem projektu. A posléze i s logem, které vznikalo za pochodu. Idea názvu “Za plotem” stála na vymezení se soukromého prodeje proti všudy přítomným realitním kancelářím.

Nakonec jsem našli cestu. Spojili jsme zapíchnuté cedule ohlašující prodej, plot jsme šoupli do patičky a makléře nechali nešťastně tápat za ním. Logo jsme zase provázali barvou a kresleným stylem nemovitostí. A věděli jsme, že už se blížíme kýženému výsledku.

Prakticky hotový vzhled kompletního webu

Logo projektu

K rozsáhlému webu náleží i drobná grafika a ovládací prvky, tedy jsme společně vymysleli i řadu ikonek a dílčích ilustrací. Někdy to nebyla úplně sranda, ale podařilo se. Koneckonců – zkuste namalovat šest mrňavých ikonek tak, aby bylo možno rozeznat makléřku, obchod a marketing, inzerci, finance, účetnictví a informace od sebe.

Sada ikon a drobných ilustrací

Teď už projekt běží a já mu přeju jenom to nejlepší. A taky opravdu děkuju Barboře Dvořákové a Kateřině Šmídové ze společnosti Zaplotem.cz stejně jako Miloši Novotnému z IPEXO za opravdu bezva spolupráci.