Flat Preloader Icon

Chcete se vdávat a chcete to dát světu vědět. Fajn. Projdete si web, vyberete oznámení, pošlete text, objednáte a hotovo. Jenže – co když chcete namalovat originální obrázek? Jdou věci stejně jednoduše? Uklidním vás. Jdou. Vzato kolem a kolem je jediným rozdílem oproti všední pozvánce proces tvorby obrázku. A i takové kreslení originálního motivu lze dobře naplánovat a poctivě připravit.  A bonusem, který za těch pár okamžiků, které přípravou podkladů strávíte, vám bude osobní památka na celý život.

Tak kupříkladu takovéhle oznámení si nechali připravit manželé Sýkorovi.

Seznamte mne, prosím

Má-li mít originální oznámení smysl,  motiv a podoba snoubenců jsou zásadní. Jenže zatímco oni se vzájemně znají dokonale (výjimky typu svatba Homera Simpsona s číšnicí z Las Vegas stranou!), spolu jsem se nikdy nepotkali.  Ale to se dá napravit raz dva. Protože nepíšu autobiografii, ale maluji tématický obrázek, postačí mi několik údajů:

  • fotky celých postav (optimálně společné)
  • cca. pět detailních fotek obličeje z různého úhlu
  • popis zájmů a koníčků, zaměstnání či jiných specifik vhodných pro motiv
  • nápady a představy o námětu
  • text oznámení

V době digitálních fotoaparátů a sociálních sítí je výše uvedené otázkou několika chvil. Vše je hotovo dřív, než řeknete borůvkovej koláč.

Od skici k pozvánce

Jakmile je seznamovací kolečko za námi, maluji. Proces tvorby originálního obrázku má přirozeně své náležitosti. Neexistuje katalog, existuje pouze důvěra v autora. Přesto zákazník nesmí mít  pocit, že kupuje zajíce v pytli. Proto má možnost vidět a korigovat průběžné stavy díla. Postupuji většinou ve třech krocích:

  1. jednoduchá skica motivu, celkové kompozice a umístění textu
  2. detailní skica
  3. finální verze oznámení

Kombinace vzhledu skici a finálního svatebního oznámení

Kombinace skici a finální kresby. Nakonec měl tučňák buřinku a nevěsta poněkud dynamičtější postoj.

Ve fázi byť i detailní skici se jakákoliv úprava samozřejmě provádí velice snadno. Díky tomu lze provést korekce motivu tak, aby byl výsledek co nejblíže představám zákazníka.

A máme hotovo!

A pak jednou padne poslední zakázkové “ano”, tedy jako že vše v pořádku, práce jest u konce. A je třeba dodat, že hotové oznámení většinou udělá radost jak klientovi, tak mně. Přece jenom malovat druhým pozvánku na svatbu, to je cosi jiného než zakázky ryze obchodního charakteru. Malování mě baví vždycky, ale svatba, svatba je svatba…

Pardon. Musím si pro kapesník!