Flat Preloader Icon

Svatební oznámení z Karibiku jsem nikdy nekreslil. Tedy nikdy – až do té chvíle, než se mi ozvali Pavla a Jan nyní již Bokovi se svou velmi konkrétní a nevšední představou. Inspirací jim bylo skládací oznámení z webu Creative Mania.

Jeho vtipné řešení je zajímavé hned z několika důvodů:

  • dá se složit do nezvyklého čtvercového formátu.
  • otevřené nabízí dost prostoru, aby se vlezla kresba i důležité údaje
  • a třešničkou na dortu je efekt podobný leporelu, který oba nastávající novomanžele spojí ruku v ruce

Nejprve jsem bádal, jak je toho dosaženo. Z obrázků to úplně zřejmé není, ale odhalit trik není těžké. Spočívá ve dvojitém tisku. Část s nevěstou se zkrátka vytiskne extra, vystřihne a nalepí na levý kraj skládačky. Jak prosté, milý Karle!

Ukázka skládacího svatebního oznámení

Takhle nějak je oznámení zalomeno a složeno.

Mým úkolem bylo motiv překreslit a pokud možno věrně ztvárnit podobu svatebčanů. Sem tam přidat nějakou tu mušli, škebli. A protože je jasné, že taková svatba na pláži, ta přitáhne řadu gratulantů, nesměly chybět ani želvy a krab. Prima nápad s prstýnky vymyslel sám pan Bok. Ona nám ta spolupráce vůbec dobře šlapala.

Rozložená verze oznámení

Rozložená verze oznámení

Tisk a lepení už vzali na svá bedra snoubenci, což je svým způsobem škoda, protože já lepím rád. Jak jednou začnu, nevím, kdy skončit. Papír, stůl, prst, hadr, koberec, klika, kohoutek, ručník, prostě lepím a lepím a nejsem k zadržení. Ale což, jeden musí dopřát i druhým, moje práce skončila odesláním podkladů.

Velice milé bylo, že jsem jeden kousek dostal také. Oznámení mám doma vystaveno a občas na něj mrknu. A vzpomenu si na Bokovi a říkám si, jak se asi mají. Určitě dobře…